Jak działam

Cześć! Jestem programem do zarządzania produkcją w małych i średnich zakładach przemysłowych. Zaprojektowano mnie przede wszystkim z myślą o produkcji jednostkowej, choć w seriach czuję się równie świetnie. Moim zadaniem jest przede wszystkim łatać dziury, przez które uciekają Ci potencjalne zyski z działalności – i z których być może nawet nie zdajesz sobie sprawy. Osiągam to m.in. poprzez skracanie czasu potrzebnego na czynności zarządcze, usprawnianie obiegu informacji w firmie oraz bezbłędne planowanie i nadzorowanie cykli produkcyjnych.

Moja rola w zakładzie

Odpowiadam na najczęściej występujące problemy, takie jak choćby brak systemowego raportowania zleceń, zbyt późne wykrywanie usterek czy kosztowne przestoje, spowodowane tzw. czynnikiem ludzkim. Wspieram polskich przedsiębiorców w dążeniu do maksymalizacji mocy przerobowych przy możliwie jak najniższych kosztach operacyjnych. Dzięki temu razem tworzymy i prowadzimy nowoczesne, inteligentne fabryki.

Rezultaty odczuwalne
nie tylko na produkcji

Działam zawsze w porozumieniu z zarządem i kadrą menadżerską. Buduję sieć przepływu informacji między wieloma działami i komórkami. Nie staram się nikogo zastąpić, ale wielu odciążam z niepotrzebnych obowiązków. Dzięki temu cały zakład funkcjonuje o wiele sprawniej. Potwierdzają to doświadczenia z moich dotychczasowych wdrożeń – np. w Narzędziowni Pszenica.

Działam
wielotorowo
i szybko się uczę.

Moje funkcje są związane z takimi obszarami działania firmy jak:

planowanie produkcji
zarządzanie zespołem
zakup materiałów
nadzór nad procesami
obieg dokumentów
kontrola jakości
raportowanie wyników
optymalizacja czasu pracy

Co ważne, zapewniam sporą dozę elastyczności w dostosowaniu każdego z tych elementów do specyfiki pracy danego zakładu. To oznacza, że otrzymasz jedyną w swoim rodzaju wersję mnie – skomponowaną zgodnie z tym, jakich rozwiązań oczekujesz.

40%
Nawet o tyle może wzrosnąć wydajność pracy Twojego przedsiębiorstwa.
Wystarczy przeskoczyć bariery, które każdego dnia powodują odpływ środków z budżetu firmy. Przydługie odprawy, nadmiarowe zamówienia, mozolne zbieranie danych… To tylko kilka przykładów tego, na czym możesz zaoszczędzić, korzystając z moich możliwości i talentów.

Tak wygląda przykładowy
cykl produkcyjny
z moim udziałem.

01 Automatycznie pobieram przygotowaną przez konstruktorów dokumentację zamówienia.
02 Technolodzy opracowują przebieg jego realizacji.
03 Otrzymuję od nich plan technologiczny.
04 Na jego podstawie robię zakupy – zamawiam potrzebną ilość materiałów w określonym czasie.
05 Informuję dział produkcji o zleceniu oraz wszystkich wytycznych co do jego przebiegu.
06 Przejmuję dowodzenie nad produkcją, wyręczając brygadzistów z części ich obowiązków.
07 Pracownicy na każdej zmianie otrzymują zadania zgodne z planem produkcyjnym i swoimi kompetencjami.
08 Przewiduję i reaguję na nadchodzące potrzeby zakupowe – uzupełniam na bieżąco braki w magazynie.
09 Jeśli pojawią się usterki lub opóźnienia, natychmiast informuję o tym odpowiednie osoby.
010 Produkcja przebiega sprawnie i według planu, a Ty masz stały wgląd do raportów i pełnych danych nt. procesu.
011 Zamówienie jest gotowe do przekazania klientowi.

Na te pytania już teraz mogę Ci odpowiedzieć

1. Korzystam już z innych systemów informatycznych w mojej firmie. Czy będę musiał z nich zrezygnować?
Bez obaw – jestem kompatybilny z różnymi technologiami i szybko się uczę. Będę dobrze współpracować z innymi systemami zakładowymi.
Oczywiście! Kompleksowe szkolenia zwykle wykonywane są zarówno w siedzibie klienta, jak i w firmie ZUTOMTECH „na żywym organizmie” – od strony praktycznej.
Jak najbardziej. Firma ZUTOMTECH zapewnia pełną obsługę wdrożeniową i powdrożeniową. Nie zostaniesz sam!
Tak. Tworzę częste kopie bezpieczeństwa, a serwery, na których działam, gwarantują ciągłość pracy na poziomie 99,8%. Nie musisz obawiać się utraty danych, braku prądu w serwerowni czy nawet pożaru – to odpowiedzialność ZUTOMTECH, Ty jedynie korzystasz i niczym się nie martwisz.
Tak. Tworzę częste kopie bezpieczeństwa, a serwery, na których działam, gwarantują ciągłość pracy na poziomie 99,8%. Nie musisz obawiać się utraty danych, braku prądu w serwerowni czy nawet pożaru – to odpowiedzialność ZUTOMTECH, Ty jedynie korzystasz i niczym się nie martwisz.
W przypadku zakupu na własność na Twoim serwerze zostanie zainstalowany Microsoft Windows Server, do którego obsługi użytkownicy potrzebują systemu operacyjnego Windows. Jeśli zaś zdecydujesz się na pracę w chmurze, wtedy cała instalacja leży po stronie ZUTOMTECH, a Ty musisz posiadać jedynie komputer i urządzenie mobilne z przeglądarką internetową oraz dostępem do internetu. System operacyjny nie ma znaczenia.
Zatrzymaj niekontrolowany odpływ potencjału wytwórczego swojej firmy. Skontaktuj się, by poznać konkrety!