Jak wejść z produkcją
w erę Przemysłu 4.0?

Przemysł 4.0 to nie idea – to rzeczywistość. Czwarta rewolucja przemysłowa już nadeszła. Czy Twoja firma jest na nią gotowa?
Głównym celem Przemysłu 4.0 jest nic innego jak podniesienie wydajności produkcji. Wszystko dzięki integracji ludzi i maszyn za pośrednictwem inteligentnych systemów online. Wiąże się to z wprowadzeniem korzystnych zmian w procesach zarządzania i wytwarzania. Zmiany te – choć początkowo mogą wydawać się trudne do wdrożenia – szybko prowadzą do podniesienia efektywności całego zakładu. A „efektywność” zwykle rymuje się z „oszczędność”. Nie inaczej jest w tym przypadku. Chcesz poznać konkrety?

Co wyróżnia
Przemysł 4.0?

Tworzenie sieci zależności między poszczególnymi komórkami
Zwiększona rola internetu w komunikacji wewnątrz firmy
Doskonała integracja ludzi i maszyn
Nastawienie na produkcję wyrobów zindywidualizowanych
Wysoka elastyczność procesów
Dostęp do wszelkich informacji w toku działania

Rola człowieka
w przemyśle 4.0

Czy czwarta rewolucja przemysłowa oznacza zastąpienie ludzi maszynami? Nic podobnego. Człowiek niezmiennie jest najważniejszym ogniwem w firmie, ale jego praca wchodzi na zupełnie nowy poziom. Przede wszystkim przestaje on tracić czas na działania, które może wykonać za niego program. Dzięki temu może skupić się wyłącznie na tych obszarach, gdzie jest niezastąpiony, pracując po prostu wydajniej.
Przemysł 4.0 ma służyć człowiekowi, a nie działać na jego niekorzyść!

PRODVISOR
czyli Przemysł 4.0 w Twojej firmie

PRODVISOR to system określany mianem inteligentnej fabryki (smart factory). Pozwala w sposób wygodny i zrównoważony wprowadzić zakład produkcyjny w realia Przemysłu 4.0. W inteligentnej fabryce procesy produkcyjne i logistyczne w dużym stopniu same się organizują i optymalizują, nawet jeśli są obsługiwane przez ludzi.

PRODVISOR tworzy inteligentną sieć przepływu informacji między wieloma działami i komórkami, z których składa się Twoja firma. W praktyce oznacza to wyraźną poprawę komunikacji, odciążenie kadry zarządzającej z części obowiązków i wzrost wydajności produkcji o ponad 20%.

Dlaczego warto wejść w czwartą rewolucję
przemysłową z PRODVISOR-em?

PRODVISOR zapewnia idealną synergię procesów produkcyjnych, logistycznych i zarządczych w zakładzie przemysłowym. Wspiera wszystkie te obszary, od których zależy funkcjonowanie firmy w myśl Przemysłu 4.0. Głównymi korzyściami, jakie płyną z jego wdrożenia w życie, są:
Łatwa komunikacja
Wszystkie zlecenia deleguje i egzekwuje system – pracownik wie, co ma wykonać, natychmiast po rozpoczęciu zmiany. Znika też ryzyko nieporozumienia.
Wysoka wydajność pracy
Uproszczenie procesów sprawia, że pracownicy realizują te same zadania w krótszym czasie. Praca przebiega płynnie i dynamicznie.
Sprawne zarządzanie produkcją
Przełożeni są informowani na bieżąco o postępie w pracach. Od razu dowiadują się też o ewentualnych opóźnieniach, brakach czy awariach.
Niższe koszty produkcji
Zaoszczędzony czas to zaoszczędzony pieniądz, a wydajna produkcja to tańsza produkcja. Im mniej czynności musi wykonać pracownik, tym bardziej zyskowna staje się jego praca.
Inteligentna analiza danych
Wygodny system raportowania zapewnia Ci pełen dostęp do wszystkich informacji, jakich potrzebujesz, by efektywnie zarządzać zakładem produkcyjnym.
Silne zorientowanie na klienta
PRODVISOR usprawnia zwłaszcza produkcję jednostkową i małoseryjną. Zapewnia tym samym większą elastyczność w dostosowywaniu produktu do specyficznych wymagań klienta.
Wysoka konkurencyjność
Firmy produkcyjne, które odnajdują się w realiach Przemysłu 4.0, stają się atrakcyjniejsze w oczach potencjalnych klientów i partnerów. Wzrasta ich rynkowa wartość.
Ogromny potencjał innowacyjny
Im bardziej zaawansowane i skomplikowane produkty jesteś w stanie wyprodukować, tym bardziej Cię cenią. PRODVISOR tworzy idealne warunki do takiej pracy, czyniąc ją opłacalną.
Optymalizacja zasobów
Inteligentne zarządzanie produkcją i logistyką sprawia, że pożytkujesz dokładnie tyle, ile trzeba. Koniec z marnowaniem zasobów materialnych i pracą bez sensu.

Nikt nie zwróci Ci pieniędzy za stracony czas!

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, ile czasu Twoi brygadziści tracą każdego dnia na delegowanie i egzekwowanie zadań?

Czy wiesz, ile czasu łącznie Twoi pracownicy tracą każdego
dnia na odprawach?

Czy jesteś świadom, ile czasu pochłania Twoim analitykom sporządzanie i analizowanie raportów?

Czy liczyłeś, ile to wszystko kosztuje Cię w skali miesiąca, kwartału i roku? A o tylko kropla w morzu niepotrzebnych strat…

Najwyższa pora załatać dziury, przez które uciekają Ci zyski z działalności. Dowiedz się, jak PRODVISOR podniesie wydajność Twojej firmy.

Skontaktuj się z nami lub zostaw kontakt do siebie.
Odezwiemy się i opowiemy Ci o szczegółach.